Листопад 2017
« Жов

Якщо дитина вперше йде до дитячого садка

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ, дитина яких уперше піде до дитячого садка

1. Сформуйте у себе позитивне ставлення до дитячого садка, налаштуйте себе на те, що дитині тут

буде добре, її буде доглянуто, оточено увагою, вона отримає підтримку.

1. Уникайте будь-яких негативних розмов у сім’ї про дитячий садок у присутності дитини, оскільки вони можуть сформувати у неї негативне ставлення до відвідування дитячого садка.
  2. Створіть спокійний, безконфліктний клімату сім’ї.
  3. Заздалегідь потурбуйтеся про те, щоб розпорядок дня дитини вдома був наближеним до розпорядку дня у дитячому садку (ранній підйом, час денного сну, прийоми їжі, прогулянки).
  4. Ознайомтеся з режимом харчування та меню у дитячому садку.
  5. Навчайте дитину їсти неперетерті страви, пити з чашки, привчайте тримати ложку.
  6. Відучіть дитину від підгузків. Виховуйте у неї потребу проситися до туалету.
  7. Учіть дитину впізнавати свої речі: білизну, одяг, взуття, носовичок.
  8. Учіть гратися іграшками. Скажімо, ляльку можна годувати, колисати, гойдати; пірамідку — збирати, розбирати.
  9. Привчайте дитину після гри класти іграшки на місце.
  10. Пограйтесь удома у дитячий садок з ляльками: погодуйте їх, почитайте казку, поведіть на прогулянку, покладіть спати.
  11. Виховуйте у дитини позитивний настрій та бажання спілкуватися з іншими дітьми.
  12. Тренуйте систему адаптаційних механізмів у дитини — привчайте її до ситуацій, в яких потрібно змінювати форми поведінки.
  13. Підготуйте для малюка індивідуальні речі: взуття та одяг для групи, 2-3 комплекти змінної білизни, чешки для музичних занять, носовичок.

5 Повідомте медичну сестру про стан здоров’я вашого малюка.

1. Проконтролюйте, аби початок відвідування дитячого садка не збігався з епікризними термінами: 1 рік 3 місяці, 1 рік 6 місяців, 1 рік 9 місяців, 2 роки, 2 роки 3 місяці, 2 роки 6 місяців, 2 роки 9 місяців, 3 роки.
  2. Дайте дитині до дитячого садка улюблену іграшку.
  3. Не залишайте дитину одну в перші дні відвідування дитячого садка, побудьте з нею певний час на прогулянці, до обіду, у разі потреби — залишіться на тиху годину.